logo

Zarejestruj się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym, który dowie się o nowych produktach, ofertach VIP, funkcjach blogowych i innych.

Mały przedpokój – w jaki sposób powiększyć go optycznie?

Przez Wysłany dnia 0 2 minut, tylko! 471 odsłony

Niewielki przedpokój to bolączka bardzo wielu Polaków. Wszak mało kto ma do dyspozycji przestrzenny, obszerny hall, zdecydowanie częściej dysponujemy małymi lub bardzo małymi pomieszczeniami. Warto jednak wiedzie co tym, iż bardzo różnymi sposobami możemy sprawić, by optycznie jawiły się one jako znacznie większe.

Jasne barwy i lustro – świetne rozwiązanie!

W niewielkich pomieszczeniach na pewno powinniśmy kompletnie zapomnieć o ciemnych barwach, one bowiem sprawią, iż będą się one jawiły jako jeszcze mniejsze – a tego zapewne nikt by nie chciał. Wybierajmy zatem wszystkie jasne kolory: biele, beże, rozbielone mocno szarości czy też pudrowe róże, niezwykle delikatne błękity także okażą się ciekawym pomysłem. Ostatnimi czasy w przedpokojach nierzadko stosuje się również barwę miętową.

Nie zapominajmy także o lustrze. Wiadomo, że chociażby z racji przeznaczenia owego pomieszczenia powinno się ono pojawić (wszak trzeba spojrzeć na swój wygląd przed wyjściem z domu), jednak lustro w przedpokoju ma także inną funkcję. Otóż jego zadaniem jest rzecz jasna także optyczne powiększenie przestrzeni. Możemy zdecydować się zarówno na jego nowoczesny, minimalistyczny model, jak i ten, który przypomina nieco babciny pokoik – wszystko zależy bowiem od tego, w jakim stylu wnętrze jest urządzone.

Minimum bibelotów!

Trzeba mieć na uwadze tę właśnie zasadę w przypadku urządzania małego przedpokoju. Okazuje się bowiem, iż gdyby pojawiło się w nim dużo różnego rodzaju małych przedmiotów oraz bibelotów, wnętrze stałoby się zagracone. To właśnie dlatego lepiej postawić tam jedną świeczkę zapachową niż szereg różnego rodzaju drobiazgów – przekonują eksperci z branży aranżacji wnętrz.

Fototapety 3d będą świetnym rozwiązaniem!

Wielu Polaków stawia w swoich domach i mieszkaniach na fototapety 3d. Warto podkreślić jednak, że właśnie w przedpokojach pełnić one mogą szereg funkcji. Najważniejsze jest rzecz jasna to, że zdobią przestrzeń dokoła. Ponadto jednak ich zadaniem jest optyczne powiększenie przestrzeni – zwłaszcza w przypadku, kiedy wybierzemy te o jasnych barwach. czy warto to rozwiązanie przenieść na grunt swojego przedpokoju? Oczywiście, że tak!

Jaki konkretnie model wybrać? Jak zaaranżować przestrzeń, by wyglądała ona niezwykle modnie, elegancko i stylowo? Jak sprawić, by przedpokój niewielkich rozmiarów wyglądał niczym spore wnętrze?

 

XOXO

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz? Dodaj komentarz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *