logo

Zarejestruj się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym, który dowie się o nowych produktach, ofertach VIP, funkcjach blogowych i innych.

Jakie ozdoby naścienne sprawdzą się w nowoczesnych przestrzeniach?

Przez Wysłany dnia 0 2 minut, tylko! 468 odsłony

Trzeba podkreślić to bardzo wyraźnie – nowoczesność króluje w domach, mieszkaniach oraz przestrzeniach biurowych Polaków. Coraz częściej bowiem porzucamy klasyczną przytulność w polskim wydaniu na rzecz tego, co minimalistyczne, bardzo proste, nieskomplikowane. Okazuje się bowiem, że to właśnie w tego typu wnętrzach świetnie się wypoczywa, można się w nich zrelaksować i zapomnieć o trudach całego dnia. Ale jakie dekoracje do nich dobrać?

Minimalizm to podstawa – bez zbędnych bibelotów

Minęły już czasy, kiedy mieszkańcy naszego kraju chomikowali w swoich meblościankach całe mnóstwo figurek, pamiątek czy filiżanek. Dziś wnętrza mają być czyste, urządzone z dużą dawką prostoty, takie, we których można odetchnąć pełną piersią. Wiąże się to z pewnymi wytycznymi, nie można na przykład zdecydować się na pokaźną ilość bibelotów, lecz ich ilość zredukować do niezbędnego minimum. Jeśli kwiaty – to tylko jeden czy kilka (maksymalnie) w danym pomieszczeniu. Warto nastawić się za to na ciekawe patenty do przechowywania, aby różnego typu drobiazgi ukryć raczej w przestrzeniach szuflad.

Co z kolorystyką?

Tutaj tak naprawdę panuje dowolność i można jak najbardziej zdać się na indywidualne preferencje i gust. Wszak minimalistyczne wnętrza jak najbardziej „lubią się” z jasnymi barwami ,jak i z tymi ciemnymi. Można również zastosować swego rodzaju misz-masz i jedne połączyć z drugimi. Ważne, by nie włączać także zbyt dużej ilości printów – tego typu rozwiązania sprawdzają się co prawda w przestrzeniach boho czy też eklektycznych, ale jeśli chodzi o pomieszczenia loftowe, urządzone z prostota i dużą dawką minimalizmu, na pewno nie jest to dobre rozwiązanie.

Jakie ozdoby naścienne zastosować?

To tak naprawdę kluczowe pytanie, bowiem poprzez zastosowanie nieodpowiednich dekoracji naściennych moglibyśmy tak naprawdę niszczyć ów minimalizm, jednak kiedy dobierzemy je z głową, tylko podkreślimy charakter, jaki w danym wnętrzu panuje.

Bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się być fototapety 3d – dodatkowo podkreślą one dużą przestrzeń, niewielką zaś optycznie powiększą. Do wyboru są dziś tysiące ciekawych wzorów, każdemu zatem na pewno uda się wybrać ten, który w stu procentach go zachwyci.

Można również pójść drogą klasyki, wybierając obrazy. Jednak wcale nie muszą być to standardowe egzemplarza, dziś na przykład bardzo dużym powodzeniem cieszą się wersje składające się z kilku elementów. Gdzie poszukiwać inspiracji, porad i wskazówek?

Pixabay.com

XOXO

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz? Dodaj komentarz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *