logo

Zarejestruj się, używając swojego adresu e-mail, aby być pierwszym, który dowie się o nowych produktach, ofertach VIP, funkcjach blogowych i innych.

Salon urządzony w stylu shabby chic- jakie dodatki zastosować, by prezentowała się zjawiskowo?

Przez Wysłany dnia 0 2 minut, tylko! 858 odsłony

Styl shabby chic wkroczył na salony – dosłownie i w przenośny. Nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się w najbliższym czasie zmienić. Bardzo często zatem Polacy w tym właśnie klimacie postanawiają ozdobić swoje pokoje dziennie (zwane salonami, pokojami gościnnymi, niekiedy także dużymi pokojami). Pamiętajmy jednak, że to nie tylko przecierane meble oraz poduchy w stylu babcinym sprawią, że w pomieszczeniu będzie panował taki właśnie klimat, należy także pomyśleć o innego typu elementach.

Ozdoby idealne – jak je znaleźć?

Musimy w tym przypadku zdać się na własną intuicję lub na podpowiedzi specjalistów z branży aranżacji wnętrz. Oni bowiem będą w stanie bezbłędnie podpowiedzieć, na co warto się zdecydować, a co niekoniecznie sprawdzi się w przypadku wnętrz urządzonych w tym właśnie klimacie.

Trzeba przyznać, że shabby chic to klimat raczej kobiecy, panowie zdecydowanie częściej wybierają w swoich wnętrzach bardziej minimalistyczne, proste, klasyczne formy. Jednak panie uwielbiające powiew romantyzmu, ozdoby przypominające bibeloty wygrzebane z babcinej skrzynki ze skarbami na pewno będą zachwycone, mogąc w ten właśnie sposób urządzić swój salon, by wyglądał on zjawiskowo.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że aby wnętrze prezentowało się naprawdę dobrze, musi ono być spójne. Nawet jeśli mamy w salonie dodatki i bibeloty sprzed zmiany pomieszczenia na styl shabby chic, na pewno nie możemy ich w takiej formie wykorzystać. Pozostaje nam jednak hand made, nadanie ozdobom nowego życia. Można zrobić to na przykład technika decoupage, które daje zachwycające efekty i jak najbardziej w klimaty shabby chic się wpasowuje.

Nie zapominajmy o ozdobach naściennych!

Nie od dziś wiadomo bowiem, że to właśnie one decydują o ostatecznym charakterze całego wnętrza. Nawet jeśli meble są proste, niewyróżniające się, całkiem zwyczajne – jak najbardziej można sprawić, iż całość będzie świetnie reprezentowała styl shabby chic. Jak to zrobić? Wystarczy zdecydować się na przykład na stylową fototapetę 3d, obraz na płótnie albo na szkle akrylowym. Na szczęście projektanci w pełni zadbali o to, by ilość ciekawych egzemplarzy była zachwycająca. Oto przygoda z pięknem pod szyldem shabby chic!

Pixabay.com

XOXO

Udostępnij ten artykuł

Brak komentarzy.

Co o tym myślisz? Dodaj komentarz.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *